عضویت


حمله سایبری به ویکی پدیا wikipedia

به گزارش کتابخانه فناوری اطلاعات به نقل از راهنمای سفر من به نقل از  گروه بین‌ الملل باشگاه خبرنگاران جوان به نقل از راشاتودی ، حمله سایبری به « ویکی‌پدیا » بزرگترین و محبوبترین دانشنامه جهانی سبب شد این پایگاه برای مدتی در اروپا و خاورمیانه از دسترس کاربران خارج شود .

 

پایگاه ویکی‌ پدیا اعلام کرد : بازی نادرستی که در ورای قطعی اخیر وجود داشت ، سبب شد میلیون‌ها کاربر در بخش‌های بزرگی از اروپا و خاورمیانه نتوانند به ویکی‌ پدیا دسترسی داشته باشند.

این پایگاه همچنین « بازیگران سست‌ ایمان » را عامل این اختلال دانست و آن‌ها را سرزنش کرد .

 

طبق اعلام راشاتودی ، این حمله سایبری روز جمعه ویکی‌پدیا را هدف قرار داد و تا روز شنبه ادامه پیدا کرد و قطعی‌ هایی را در انگلیس ، لهستان ، هلند ، فرانسه ، آلمان و ایتالیا به بار آورد . همچنین برخی از کاربران ، گزارش‌هایی از عدم دسترسی به این پایگاه از برخی کشور‌های خاورمیانه ارسال کردند .

 

۱ ادامه خبر

 

اواخر روز شنبه ، یک سخنگوی بنیاد « ویکی میدیا » ، سازمان خیریه‌ ای که ویکی‌پدیا به آن تعلق دارد ، اعلام کرد : این پایگاه بر اثر حمله‌ای شرورانه که از سوی عاملان ناشناس سست‌ ایمان صورت گرفت ، از دسترس خارج شد .

 

ویکی پدیا همچنین اعلام کرد : ما چنین حملاتی را محکوم می‌ کنیم و تلاش‌ها برای از دسترس خارج کردن ( ویکی‌پدیا ) ، حقوق بنیادین هرکسی را برای دسترسی آزاد و به اشتراک گذاشتن اطلاعات تهدید می‌کند .

اگرچه در بیانیه منتشر شده از سوی این سازمان ، اشاره‌ای به عامل مشخص این حمله نشده بود ، اکانت توئیتری این سازمان اعلام کرد این حمله از نوع « حمله محروم سازی از سرویس » ( DdoS ) بود که سبب قطعی پایگاه این دانشنامه شد .

 

حمله محروم سازی از سرویس DdoS زمانی رخ می‌دهد که هکر‌ها به یک سرور یا شبکه ، با ترافیکی بیش از حد قابل مدیریت آن سرور حمله می‌کنند که در نتیجه آن ، آن سرور یا شبکه از دسترس خارج می‌شود .

کتابخانه فناوری اطلاعات را همراهی کنید

حسین  

کارشناس فناوری اطلاعات ( IT ) هستم و 7 سال در زمینه برنامه نویسی وب فعالیت می کنم ، اخیرا هم به یادگیری مبحث برنامه نویسی اپلیکیشن موبایل Android و IOS مشغول می باشم .

شهید سپهبد حاج قاسم سلیمانی : اینکه در جامعه مدام بگوییم او بی حجاب و این با حجاب است یا اصلاح طلب و اصولگراست ، پس چه کسی می ماند ؟
اینها همه مردم ما هستند