عضویت


ساخت فایل pdf توسط کتابخانه mpdf در php

PDF یک فرمت رایج فایل برای به اشتراک گذاشتن و خواندن داده ها در وب است . در این آموزش هدف بنده ایجاد یک برنامه پی اچ پی ساده است که در آن توسط کتابخانه محبوب mpdf یک فایل PDF ایجاد کنیم .

استفاده از کتابخانه mpdf در php بسیار جذاب و ساده است ، که کمک شایانی در تبدیل کردن متن و عناصر html به فرمت پی دی اف ( pdf ) توسط php می کند . همچنین این کتابخانه از زبان فارسی ( UTF-8 ) نیز پشتیبانی می کند .

 

۱ پیش نیاز کتابخانه mpdf

۱ - ۱ کتابخانه mpdf نسخه ۷.۰ نیاز داره به php نسخه ۵.۶ یا بالاتر .

۱ - ۲ فعال بودن mbstring و gd یا gd2 در قسمت php extensions .

۱ - ۳ برای فشرده سازی فونت های استفاده شده در pdf خروجی به ماژول php zlip نیاز دارید .

 

۲ ساخت فایل pdf همراه با watermark توسط php

توسط یک فایل php و با استفاده از کتابخانه mpdf یک فایل pdf درست خواهیم کرد که هم از زبان فارسی پشتیبانی کند هم تمامیه عملیات بر روی فایل pdf  توسط توابع از پیش تعریف شده خود کتابخانه انجام گیرد با کتابخانه فناوری اطلاعات همراه باشید…

 

۲ - ۱ دانلود و نصب کردن کتابخانه mpdf از گیت هاب GitHub یا نصب کتابخانه mpdf از طریق composer با استفاده از فرمان composer require mpdf/mpdf .

۲ - ۲ یک فایل بنام index.php بسازید و قطعه کد زیر را درون آن بریزید .

خط ۱ : فراخوانی کتابخانه با استفاده از روش نصب composer .

خط ۲ : ایحاد کردن یک شیء از کتابخانه mpdf و ریختن آن درون یک متغیر .

خط ۳ : از طریق متغیر حاوی شیء از تابع WriteHTML کتابخانه mpdf استفاده می کنیم برای ریختن محتوای فایل pdf که می تواند شامل عکس ، متن و.. باشد .

خط ۴ : توسط تابع SetWatermarkTest متن watermark صفحه pdf خود را معیین می کنیم .

خط ۵ : از طریق این تابع showWatermarkText تایین می کنیم که watermark نمایش داده شود یا خیر .

خط ۶ : و در آخر توسط تابع Output از pdf خروجی می گیریم .

 

نتیجه گیری : همراهان گرامی کتابخانه فناوری اطلاعات شما آموختید که چگونه از طریق php صفحه های خود را به pdf تبدیل کنید ، اگر سوالی یا نکته ای در مورد مطلب فوق داشتید خوشحال میشیم در قسمت نظرات بیان کنید . با تشکر

کتابخانه فناوری اطلاعات را همراهی کنید

حسین  

کارشناس فناوری اطلاعات ( IT ) هستم و 7 سال در زمینه برنامه نویسی وب فعالیت می کنم ، اخیرا هم به یادگیری مبحث برنامه نویسی اپلیکیشن موبایل Android و IOS مشغول می باشم .

شهید سپهبد حاج قاسم سلیمانی : اینکه در جامعه مدام بگوییم او بی حجاب و این با حجاب است یا اصلاح طلب و اصولگراست ، پس چه کسی می ماند ؟
اینها همه مردم ما هستند