عضویت


معرفی ۱۰ تا از بهترین زبان های برنامه نویسی سال ۲۰۱۹ در جهان

۱ : از کجا شروع کنیم ؟
۲ : روش انتخاب زبان مناسب !
۳ : معرفی ۱۰ تا از بهترین زبان های برنامه نویسی .
۴ : نتیجه گیری .

 

 

 

۱ از کجا شروع کنیم ؟

اگر شما یک تازه وارد در زمینه توسعه نرم‌افزار هستید اولین سوالی که به ذهن شما می رسد این است ، از کجا شروع کنم ؟ خوب صدها مورد برای انتخاب وجود دارد اما کدام یک از زبان های برنامه نویسی برای منافع و اهداف شغلی شما مناسب تر است .

 

۲ روش انتخاب زبان مناسب !

۲ : ساده ترین روش برای انتخاب زبان برنامه نویسی اینه که ببینیم بازار چه نیازی دارد ، کدام یک از زبان ها مناسب تر است .

 

۳ معرفی ۱۰ تا از بهترین زبان های برنامه نویسی

برای معرفی ۱۰ زبان پرطرفدار در سال ۲۰۱۹ با کتابخانه فناوری اطلاعات همراه باشید .

 

معرفی ۱۰ تا از بهترین زبان های برنامه نویسی سال ۲۰۱۹ در جهان - کتابخانه فناوری اطلاعات

معرفی ۱۰ تا از بهترین زبان های برنامه نویسی سال ۲۰۱۹ در جهان – کتابخانه فناوری اطلاعات

 

۳ - ۱ پایتون ( Python )

 

زبان برنامه نویسی پایتون دارای توانایی گسترش برنامه های وب ، تجزیه و تحلیل داده ها ، رابطه کاربری و غیره می باشد زبان پایتون توسط شرکت های بزرگ اغلب برای ارزیابی مجموعه داده های گسترده استفاده می شود بنابراین این یک فرصت طلایی است که برنامه نویس پایتون باشید .

 

 

۳ - ۲ جاوا ( java )

 

جاوا به عنوان یک زبان کامل برای توسعه دهندگان و برنامه نویسان گوشی همراه در نظر گرفته شده است که در حال حاضر بالاترین رتبه را در سیستم عامل اندروید دارد ، از زبان جاوا می توان برای ایجاد برنامه های مبتنی بر تلفن همراه ، گوشی های هوشمند و برنامه های کاربردی دسکتاپ استفاده کرد .

 

 

۳ - ۳ پی اچ پی ( Php )

‏php زبان برنامه نویسی قدرتمند برای ایجاد و توسعه برنامه های تحت وب است php پایه واقعی بسیاری از سیستم های مدیریت محتوا است ، به عنوان مثال ( وردپرس ) . پیشنهادی

 

 

۳ - ۴ جاوا اسکریبت ( java script )

در حالی که سایت خود را گسترش میدهید خیلی مهم است که درباره جاوا اسکریپت بدانید و مطمئنا بعد از آشنایی عاشق آن می شوید ، این زبان برای تغییر و گسترش رابط کاربری می باشد و بسیار قدرتمند است .

 

 

۳ - ۵ آبجکتیو – سی ( Objective – c )

اگر شما علاقه مند به ساخت برنامه های ios هستید بهترین انتخاب برای شما زبان Objective – c است و می توانید به سرعت برنامه خود را ایجاد کنید و انتشار دهید .

 

 

۳ - ۶ روبی ( Ruby )

یکی دیگر از زبان های برنامه نویسی محبوب روبی است که می توانید با استفاده از آن در زمان کمتری هر پروژه ای را طراحی کنید این زبان به طور گسترده ای برای برنامه نویسی وب مورد استفاده قرار می گیرد .

 

 

۳ - ۷ پرل ( Perl )

اگر چه این زبان کمی گیج کننده است اما به شدت قوی است و می‌توان عمدتا از آن در گسترش برنامه های تحت وب ، توسعه برنامه های کاربردی سیستم و آزمایش پایگاه های داده برنامه های وب ، دستگاه های شبکه و غیره استفاده کرد .

 

 

۳ - ۸ سی ، سی پلاس پلاس و سی شارپ ( #c , c++ , c )

زبان C در حالی که پیر شده است ولی هنوز قدرتمند است در توسعه برنامه های تحت سیستم . بعد از یادگیری زبان سی می‌توانید سراغ زبان پیشرفته تر یعنی C++ بروید که در حال حاضر خیلی برای توسعه بازی‌های سخت افزاری استفاده می شود .

پس از یادگیری دو زبان قبلی شما می توانید به سراغ C# بروید در واقع این زبان ، زبان اصلی برای برنامه های کاربردی مایکروسافت و سرویس های آن است .

 

 

۳ - ۹ اس کیو ال ( Sql )

هنگامی که شما از پایگاه داده های مانند Mysql ، Oracle ، Sql Server و غیره استفاده می کنید باید از این زبان قدرتمند یا Query Language استاندارد مطلع شوید .

 

 

۳ - ۱۰ سویفت ( Swift )

Swift به عنوان زبان برنامه نویسی برای گسترش برنامه های محصولات اپل ساخته شده است بنابراین اگر تمایل به ساخت برنامه Ios یا Mac دارید پیشنهاد می شود از این زبان بهره بگیرید .

 

 

نتیجه گیری : شما میدانید که کدام یک از زبان ها به افزایش سطح دانش و محبوبیت شغلیتان کمک میکند . با تشکر

کتابخانه فناوری اطلاعات را همراهی کنید

حسین  

کارشناس فناوری اطلاعات ( IT ) هستم و 7 سال در زمینه برنامه نویسی وب فعالیت می کنم ، اخیرا هم به یادگیری مبحث برنامه نویسی اپلیکیشن موبایل Android و IOS مشغول می باشم .

شهید سپهبد حاج قاسم سلیمانی : اینکه در جامعه مدام بگوییم او بی حجاب و این با حجاب است یا اصلاح طلب و اصولگراست ، پس چه کسی می ماند ؟
اینها همه مردم ما هستند